Greqia kalon në epërsi 1:0 ndaj Kosovës

Kosova është mysafire e Greqisë për ndeshjen e katërt në kuadër të Grupit 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve, por Greqia ka kaluar në epërsi ndaj mysafirët të saj 1:0 me golin e Georgios Giakoumakis, të cilin e realizoi me kokë

Në minutën 71 Kosova pranoi golin e parë në përballjen ndaj Greqisë

Gjyqtari i ndeshjes nuk vlerësoi se duhet të konsultohet VAR-i  në minutën 68-të, për situatën e Rrahmanit që është shtyrë në zonë, ndeshja vazhdoi.

Në minutën 67-të pati një harkim nga këndi për Kosovën. Dardanët kërkuan penallti pas situatës me Rrahmanin.

Vendasit arritën të realizonin një aksion para portës së Muric në minutën 64-të, por goditja me gjoks e lojtarit kundërshtar shkoi jashtë.

Kombëtarja e  Kosovës  mbeti e pathyesheshme në minutën 60-të edhe pse nikoqirët tentuan t’i mposhtin mysafirët e tyre.

Ndërkohë të dyja skuadrat i kanë bërë zëvendësimet në minutën 46-të

Të Kosova, Donat Rrudhani në minutën 46  është larguar nga loja dhe në vend të tij u fut në lojë Florian Loshajn.

Greqia në minutën 46-të largoi Petros Mantalos dhe në vendin e tij angazhoi Anastasios Chatzigiovannis.

Fillon pjesa e dytë e duelit mes Kosovës dhe Greqisë

Ka nisur pjesa e dytë e takimit ndërmjet Greqisë dhe Kosovës që zhvillohet në Panthessaliko Stadium në Volos.

Helenët kanë dominuar në pjesën e parë, megjithatë dardanët kanë arritur ta mbajnë portën të paprekur.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika