Gruaja që është e fiksuar pas ngjyrës roz

Ngjyrat gjithnjë janë tëerheqëse për njerëzit, por jo secila ngjyrë krijon varësi. Ajo që krijon më së shumëti varësi është ngjyra rozë

Ilustrim
Ilustrim

Roza është ngjyra e cila e identifikon 33 vjeçarën nga Zvicra. Çdo gjë në jetën e Yasmin Charlotte është rozë. Dashuria e 33-vjeçares për ngjyrën reflektohet në shtëpinë e saj pasi ajo ka krijuar “shtëpinë e saj të kukullave rozë”.

Ilustrim
Ilustrim

Jo vetëm që shtëpia e Yasmin është rozë, por edhe e gjithë garderoba e saj, pasi ajo ka blerë dhe qepur vetëm rroba rozë dhe ka hedhur xhinset e fundit blu kur ishte 19 vjeç.

“Ajo që më pëlqen shumë në ngjyrën rozë është se është thjesht një femër e lumtur, por edhe një ngjyrë kaq e butë dhe e fuqishme. Është thjesht e ndryshme nga të gjitha ngjyrat e tjera” tha Yasmin Charlotte.

Ilustrim
Ilustrim

Dashuria e Yasmin për ngjyrën filloi kur ajo ishte 12 vjeç, pasi nëna e saj i bleu asaj një palë pantallona rozë dhe ajo filloi të mblidhte sende rozë. 20 vjet më vonë, ngjyra është qendrore në jetën e Yasmin dhe ajo vesh dhe i pëlqen të gjitha nuancat e kësaj ngjyre, nga neoni tek trëndafili, skuqja te purpurta. Por jo salmon, të cilin ajo e klasifikon si portokalli.

Ilustrim
Ilustrim

Koleksioni i saj u rrit me shpejtësi pas martesës me të fejuarin. Në vitin 2019, Yasmin bleu banesën e saj dhe bëri parajsën e saj rozë me burrin. Gjithçka në shtëpi është rozë në këtë parajsë, që nga muret, perdet, mobiljet, sendet e dekorimit të shtëpisë, dhomat e gjumit, peshqirët, enët, qilimat.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika