Gruda i PDK-së viziton Thaçin e Veselin: Të fortë dhe krenar në betejën e tyre për të dëshmuar luftën e drejtë dhe të pastër të UÇK-së

"Po largohem nga këtu me ndjenjën se aty prapa shpinës time ka mbetur brenda një pjesë e historisë, lirisë dhe të ardhmes së Kosovës. Të fortë dhe krenar në betejën e tyre për të dëshmuar luftën e drejtë dhe të pastër të UÇK-së"

Koordinatori i Departamentit të Drejtësisë në PDK, Përparim Gruda, ka bërë me dije se ka vizituat ish-presidentin, Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarin, Kadri Vesli, në Hagë.

Gruda, këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Fazcebook.

“Sot në Hagë kam takuar presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin Kadri Veseli. Po largohem nga këtu me ndjenjën se aty prapa shpinës time ka mbetur brenda një pjesë e historisë, lirisë dhe të ardhmes së Kosovës. Të fortë dhe krenar në betejën e tyre për të dëshmuar luftën e drejtë dhe të pastër të UÇK-së”, ka shkruar Gruda në Facebook.

 

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika