“Guild Eagles” mposhtet thellë nga ekipi danez

Ekipi kosovar në CS-GO, "Guild Eagles", është mposhtur sot bindshëm nga ekipi danez, Sashi Esports, me rezultat 0:2

Ekipi kosovar në CS2, "Guild Eagles"

Ekipi kosovar në CS-GO, “Guild Eagles”, është mposhtur sot bindshëm nga ekipi danez, Sashi Esports, me rezultat 0:2.

Ishte çerekfinale për turneun Elisa Invitational Spring 2024.

Në mapën “Vertigo” Sashi ka triumfuar thellë me rezultat 5:13, por edhe më thellë ka triumfuar në “Mirage” me rezultat 4:13.

Ekipi kosovar do të ketë turne të tjerë në vazhdimësi ku mund ta rikthejnë formën.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika