Guvernatori Ismaili raporton sot në Komisionin për Buxhet

Guvernatori i BQK-së, Ahmet Ismaili, do të raportojë sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, ku një ndër çështjet që do të diskutohet është edhe rregullorja e BQK-së

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Ahmet Ismaili, do të raportojë sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere.

Ismaili do të njoftojë lidhur me MSA-në dhe rregulloret e BQK-së.

Ky komision pritet të fillojë nga ora 12:00.

Çështja e rregullores së BQK-së ka ngjallur reagime të shumta ndërkombëtare, duke u kundërshtuar.

 

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika