Haaland i jashtëzakonshëm, shënon 5 gola ndaj Leipzigut

Pesë gola ka shënuar sulmuesi i Manchester Cityt, Erling Haaland, ndaj ekipit te Leipzigut, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ekipi anglez është duke e deklasuar ekipin gjerman, me gjashtë gola epërsi.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 3:0 në të mirë të Manchester Cityt me vetëm një golashënues, Haalandin.

Kurse pjesa e dytë aktualisht është 6:0, me dy gola të Haalandit dhe një të Gundoganit.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika