Haradinaj: Është e dëmshme për Kosovën, koha e shpenzuar e Chollet-it për hajgaret e Kurtit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se është e dëmshme për Kosovën koha e shpenzuar e Këshilltarit të lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, Derek Chollet për “hajgaret” e kryeministrit, Albin Kurti.

Haradinaj tha se sa herë amerikanët vijnë në Kosovë për një dakordim, Kurti i bën disa probleme në mikromenagjim.

“Përshimi im për gjendjet në Kosovë është kjo, amerikanët në krejt problem që i ka bota, po shihet një interesim me përmbyll çështjen Kosovë-Serbi. Ata po vijnë në Kosovë me e marrë dakordim për ece përpara. Kurti i bën disa probleme më mikromenagjim dhe kjo deshton, është e dëmshme koha e Chollet për më e shpenzu për hajgaret e Kurtit e lojrat e tij. Pa u lidhe me përmbajtjen e marrëveshjes por duke fol për menagjim, amerikanët nuk kanë lehte me pru Vuçiq ne tavolinë”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj tha se Kurti me sjelljet e tij po i ndal amerikanët që të vijnë deri të një marrëveshje me Serbinë.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika