Haradinaj: Hapja e Urës së Ibrit do të ishte përgjigjja më e mirë ndaj Serbisë për” Kuvendin gjithëserb”

"Bashkësia Ndërkombëtare dhe Kosova përgjigjen më të mirë do t’ia jepte Vulinit dhe të gjithëve me mendësi të tillë, me hapjen e Urës së Ibrit", ka deklaruar kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ndaj deklaratës të së ashtuquajturës "Kuvendi gjithëserb"

Ramush Haradinaj, AAK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës [AAK], Ramush Haradinaj, ka thënë se hapja e Urës së Ibrit do të ishte përgjigjja më e mirë që Kosova dhe Bashkësia Ndërkombëtare do t’ia jepnin Serbisë.

Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se Serbia dy herë poshtëroi Bashkësinë Ndërkombëtare dhe QUINT-in me të ashtuquajturin “kuvendi gjithëserb”.

“Brenda një jave, Serbia dy herë poshtëroi Bashkësinë Ndërkombëtare dhe Quintin me të, ku u dhanë deklarata mesjetare e po ashtu edhe Vulin nga Moska me deklaratat e tij mesjetare, të cilat bien ndesh me thirrjet ndërkombëtare për stabilitet në Ballkanin Perëndimor”, shkroi ai.

“Bashkësia Ndërkombëtare dhe Kosova përgjigjen më të mirë do t’ia jepte Vulinit dhe të gjithëve me mendësi të tillë, me hapjen e Urës së Ibrit”, ka thënë Haradinaj.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika