Haradinaj kërkon nga Qeveria të sjellë për miratim Ligjin e Pagave

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria të plotësojë kërkesat minimale të sindikatave. Sipas tij, gjatë kohës kur ishte kryetar qeverie, Ligji i Pagave ishte i dyti sipas rëndësisë duke iu referuar krizës në arsim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se roli udhëheqës i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe garancia e tyre për marrëveshjen gjithëpërfshirëse me njohje reciproke, sipas Hradinaj janë shumë të rëndësishme për Kosovën.

Kryetari i AAK-së shtoi se së bashku me qytetarët e Gjilanit kanë bashkëbiseduar edhe për qeverisjen në vend, krizën ekonomike dhe energjetike dhe për problemet lokale të Komunës së Gjilanit.

“Gjilanasit më treguan edhe për problemet e tyre lokale, shqetësimin e thellë për ndërprerjen e projekteve kapitale të nisura që para vitit 2019”, shkruan Haradinaj në Facebook.

Ramush Haradinaj ka vlerësuar se gjatë kohës kur ishte kryetar qeverie, Ligji i Pagave ishte i dyti sipas rëndësisë duke iu referuar krizës në arsim.

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria të plotësojë kërkesat minimale të sindikatave dhe të sjellë për miratim Ligjin e Pagave.

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Vasfije Krasniqi jep dorëheqje nga pozita e deputetes

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje(VV), Vasfije Krasniqi-Goodman, të mërkurën e 21 shtatorit ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje. Krasniqi ka...

Ish-deputeti i LVV-së, Krasniqi: Të rregullohen raportet me ShBA-të ose...

"Unë kam ardhur këtu për t'iu kërkuar falje njerëzve që i kam dërguar në Vetëvendosje. Unë u kërkoj falje, se nuk e kam ditur...

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Të fundit nga rubrika