Haradinaj: Kurti po e shpëton shokun e tij, Vuçiq-in me minikrizat që po i krijon

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

I pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti, më praktikën e krijimit të minikrizave po e shpëton “shokun” e tij, presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Ai kërkoi nga Kurti, mos të vazhdojë këtë praktikë dhe të sqarohet njëherë mirë me ndërkombëtarët.

“Mua më inkurajuar fakti që këtë fundjave do ti kemi emisarët perëndimorë në Kosovë, Kosova mendoj nuk është mirë me qendru si pritë që këta mos me mund me e vendos Serbinë në qoshe. I bëj thirrje Kurtit që mos ta vazhdon këtë praktiken e krijimit të krizave veç sa me e shpëtu shokut e tij Vuçiq-in. Le ti sqarohet njëherë e mirë ndërkombëtarët, ne jemi këta që jemi i kemi situata tona, nuk shkaktojmë më kriza”, ka thënë Haradinaj.

Haradianj tha se Kurti mos të jetë më mburoja e, Vucic-it, dhe të hapë rrugë për marrëveshjen me Serbinë.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

FES të hënën publikon draft-statutin e Asociacionit

Fondacioni Friedrich Ebert (FES), të hënën e 30 janarit, do të prezantojë draft-statutin për “Asociacionin e Komunave në të cilat Komuniteti Serb i Kosovës...

Plagosja e nënës dhe vajzës në Fushë Kosovë – Si...

Një plagosje ndodhi të shtunën rreth orës 11:45 në rrugën ‘Besa Besë’ në Fushë Kosovë, ku nënë e bijë u plagosën nga një i...

Hetimet e para të IPK-së: Sabit Islami vdiq pasi plagosi...

Ndonëse ende nuk dihen shkaqet e plagosjes së dy grave në Fushë Kosovë, siç është raportuar gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë, i dyshuari...

Të fundit nga rubrika