Haradinaj: Kushdo që e kundërshton planin evropian dhe tenton ta pengojë i bën dëm vendit

I pari i AAK-së Ramush Haradinaj (FOTO: KP)

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përsëritur edhe një herë se Aleanca e mbështet planin evropian për marrëveshjen e normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Qëndrimin e tij, Haradinaj e ka prezantuar në mbledhjen e së enjtes të kryesisë së AAK-së, ku ndër të tjera ka thënë se kjo marrëveshje është një arritje e madhe, duke pasur parasysh rrethanat në të cilat ndodhet Kosova.

“Qëndrimi i AAK në mbështetje të propozimit evropian për normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, është qëndrim pro interesave nacionale e shtetërore. Ky është qëndrimi që ka dalë sot nga mbledhja e kryesisë së AAK-së”, ka shkruar ai.

“Në takim theksova se kjo marrëveshje e propozuar është një e arritur e madhe, duke pasur parasysh rrethanat në të cilën ndodhemi si shtet. Rikonfirmuam mbështetjen tonë ndaj arritjes së kësaj marrëveshjeje, të bindur se kjo i mundëson Kosovës hapjen e perspektives integruese euroatlantike dhe arritjen e njohjeve të reja. Ky qëndrim është tërësisht në interes të vendit dhe pa ndonjë kalkulim elektoral”, ka shkruar tutje Haradinaj në Facebook.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika