Haradinaj: Marrëveshja me Serbinë është rezultat dhe shkencë e amerikanëve

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

I pari i AKK, Ramush Haradinaj ka thënë se pa Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë.

Haradinaj shtoi se nuk duhet të dyshohet që amerikanët po e shtyjnë Kosovën drejt një marrëveshje me Serbinë që ka nuk ka në qendër njohjen.

“Asnjëherë mos dyshoni që amerikanët po na shtyjnë drejt një marrëveshje kundër Kosovës, dhe pa njohjen në marrëveshje mos e harroni këtë. Unë nuk dyshojë, jam po ai i njëjti pre të ’90 e deri më tash”, ka thënë ai.

Haradinaj tha se marrëveshja me Serbinë është shkencë dhe rezultat i amerikanëve.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika