Haradinaj: Nuk do të kalojë projektligji për pagën minimale

Kreu i AAK-së, Haradinaj në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se është turp i madh që njerëzit e zgjedhur nga populli të diskutojnë për një projektligj të pagës minimale, ku janë të përjashtuar veteranët

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar ashpër pas fjalimit të deputetit Armend Muja, për projektligjin për pagën minimale, ku janë përjashtuar veteranët e luftës së UÇK-së.

Haradinaj në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se është turp i madh, që njerëzit e zgjedhur nga populli si Muja, të arrijnë në këtë pikë që të diskutojnë, për ndryshimin e ligjit të pagës minimale.

“Është turp për krejt juve, edhe për ty Glauk Konfjuca, djali i Sherif Konjufcës, duhet me ju ardh marre që kemi ardhur deri te kjo pikë, që për 35-40 euro të tyre, të vijmë deri në këtë pikë”, ka thënë Haradinaj.

“Është marre, a jeni njerëz a çka jeni? S’keni me mujt me kalu këtë ligj, turp të keni, nuk bën me lujt, me i poshtëru veteranët”, ka vazhduar ai.

Ndërsa, kryeparlamentari Glauk Konjufca i është përgjigjur Haradinajt, duke i thënë se ky është Kuvend, “ku edhe vetë keni qenë Kryeministër”.

Haradinaj, ka replikuar duke thënë “çfarë Kuvendi është ky që i lë veteranët te dera”.

Ndërsa, edhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se vendimi që të shkëputet paga minimale nga paga që marrin veteranët dhe disa prej skemave tjera është puro politik.

Kuvendi i Kosovës

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika