Haradinaj nuk pranon të takohet me Abazoviqin, shkak qëndrimet e tij për demarkacionin

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk ka pranuar ta takojë kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviqin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, nuk ka pranuar ta takojë kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviqin.

Dukagjini merr vesh se Haradinaj ka refuzuar takimin me të, për shkak të qëndrimeve të tij, e me theks atë për demarkacionin.

Gjatë kësaj të shtune, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, ka pritur në takim kryeministrin në detyrë të Malit të Zi Dritan Abazoviq.

Takimi në mes të Osmanit dhe Abazoviqit u zhvillua në Presidencë.

Ndërsa, të premten e 14 prillit, kryeministri në detyrë i Malit të Zi u takua edhe me kreun e ekzekutivit, kryeministrin Albin Kurti si dhe me liderët e opozitës.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë takimit me Abazoviqin, ka nënshkruar marrëveshjen për Shërbime Ajrore ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Malit të Zi.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika