Haradinaj: Qeveria Kurti është në ikje, e ka humbur besimin

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së

Qeveri në ikje e pa kredibilitet e ka quajtur kryetari i AAK-së, Qeverinë nën udhëheqjen e kryeministrit Albin Kurti.

Ai në Debat Plus, ka thënë se nuk ka nevojë për protesta ndaj pushtetit, sepse sipas tij do të bie vet.

Haradinaj, tha se edhe në votimin kundër tërheqjes së mjeteve nga Trusti, nuk votuan kundër 61 deputetë, por vetëm 55.

Kjo sipas tij, do të thotë se nuk i ka të sigurtë numrat edhe në të ardhmen.

“Kjo është qeveri në ikje. Është në humbje të besimit, kredibilieti, ka shumë dëme. Sot ia kanë dalë me i diciplinu deputetët, por edhe numri kundër nuk ishte numër premtues, ishte ndër 60. Lavdërohet me shumicën e vet. Nuk mendoj që do t’i duhet Kosovës të dalim në protesta për këtë qeveri. Është rast i rrallë që një qeveri e harxhon veten në këtë mënyrë të gabueshme”, ka thënë ai.

Kryetari i AAK-së, tha se të gjitha vendimet e Qeverisë së Kosovës, shkojnë kundër shtresës së varfër e të mesme.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika