Haradinaj-Stublla takohet me shefin e inteligjencës së Ukrainës, shpreh mbështetje dhe shpresa për lidhjen mes dy vendeve

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj është takuar me shefin e inteligjencës të Ukrainës, Kyrylo Budanov

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, me shefin e inteligjencës së Ukrainës, Kyrylo Budanov.

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, është takuar me shefin e inteligjencës së Ukrainës, Kyrylo Budanov.

Haradinaj ka shkruar se Budanov me udhëheqjen e tij ka arritur operacione të suksesshme kundër Rusisë.

“Kreu i inteligjencës ushtarake të Ukrainës, i shumëkërkuari i Putinit, dhe shtylla kurrizore e mbrojtjes së Ukrainës – Budanov me udhëheqjen kolosale të tij ka arritur shumë operacione të suksesshme kundër Rusisë,” shkruan Haradinaj.

Ish-ministrja ka shprehur mbështetjen për luftën e Ukrainës, për liri dhe shpresat e mëdha të Kosovës për lidhje edhe më të forta miqësie me Ukrainën dhe popullin ukrainas.

“Gjenerali Budanov përgëzoi vendin tonë për përballjen e vazhdueshme me synimet shkatërruese të Putinit në Ballkan, dhe falënderoi Kosovën për solidaritetin dhe mbështetjen ushtarake të ofruar për Ukrainën,” shkruan Haradinaj.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika