Haradinaj takohet me Hovenierin: Partneriteti i vendit tonë me ShBA-të është afatgjatë dhe strategjik

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier dhe e ka falënderuar atë për angazhimin e tij dhe të ShBA-ve në mbështetje të Kosovës

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Koisovës, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

“Partneriteti i vendit tonë me ShBA-të është afatgjatë dhe strategjik”, ka theksuar kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Haradinaj ka njoftuar se me ambasadorin amerikan kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend.

“E falënderova personalisht Ambasadorin Hovenier për angazhimin e tij dhe të ShBA-ve në mbështetje të Kosovës”, ka shkruar kreu i AAK-së.

Pamje nga takimi

I pari i AAK-së ka prezantuar qëndrimin e kësaj partie në mbështetje të marrëveshjes Kosovë-Serbi, “duke theksuar se kjo marrëveshje i jep njohjen ndërkombëtare Kosovës, rrugëtimin e sigurt drejt integrimit në NATO dhe forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar”.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika