Haradinaj takohet me shefin e EULEX-it, diskutojnë për sfidat me të cilat po përballet Kosova

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se në takim diskutuan për sfidat me të cilat po përballet aktualisht Kosova

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me shefin e ri të Eulex, Giovanni Pietro Barbano, të cilin e uroi për detyrën dhe përgjegjësitë e reja.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka thënë se në takim diskutuan për sfidat me të cilat po përballet aktualisht Kosova.

“Z.Barbano i shpreha mirënjohjen dhe falënderimin për rolin konstruktiv që ka pasur Eulex në të gjitha fushat, me theks të posaçëm në fushën e rendit dhe të ligjit”.

“Natyrisht, me z. Barbano biseduam për sfidat me të cilat aktualisht po përballet Kosova, si dhe për bashkëpunimin e institucioneve të Kosovës me Eulex dhe asistencën që ky i fundit mund të japë në kapërcimin e këtyre sfidave”, shkroi ai.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika