Haziri: Kryeministri Kurti i ka ndërruar metodat, por jo edhe qëllimet politike

Lutfi Haziri theksoi se kryeministri Albin Kurti i ka ndryshuar metodat e tij, por jo qëllimet politike. “Kurti i ka ndryshuar metodat dhe jo qëllimet politike. Duke i ndryshuar metodat, ndërkombëtarët shkaktuan pritje, njëjtë si populli. Tani po lexohet drejt dhe nuk mund të befasohet për asgjë,” tha ai

Lutfi Haziri, LDK

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për raportet me ndërkombëtarët.

Haziri në “Debat Plus” tha se fillimisht ndërkombëtarët menduan se Kurti ka ndryshuar, por që, sipas tij, kjo nuk u doli ashtu.

Ai theksoi se Kurti i ka ndërruar metodat, por jo edhe qëllimet politike.

“Kurti i ka ndryshuar metodat dhe jo qëllimet politike. Duke i ndryshu metodat, ndërkombëtarët shkaktuan pritje, njëjtë edhe popullit i shkaktoi pritje. Tash po lexohet drejt, tash nuk mund të befasohet për asgjë”, tha ai.

Haziri u shpreh se çështja e dinarit serb është barazuar tashmë me sulmin në Banjskë.

“Ne jemi mundësu që paratë po shkojnë për financim të terrorizmit, dhe grupeve që po sulmojnë. E kemi humbë argumentin. Nuk e kemi kapitalizu, kemi dështu dhe e kemi barazu një dinar në qarkullim me diçka që është shumë e madhe, që ne Serbisë duhet me ia atribu që strehon terroristë dhe jo vetëm financon”, tha ai.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika