Hidhet mjet shpërthyes në shtëpinë e kryesuesit të Bordit të Trepçës (VIDEO)

Nga mjeti shpërthyes, siç mëson Dukagjini, ka vetëm dëme materiale. Policia po vazhdon hetimet për llojin e mjetit shpërthyes dhe motivet e mundshme

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Një mjet shpërthyes është hedhur në shtëpinë e kryesuesit të Bordit të Trepçës, Bahri Hysenit, në orët e para të mëngjesit të së enjtes.

Megjithëse kanë qenë në shtëpi, sipas Hysenit, nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes, Hyseni ka thënë se kanë shkuar edhe pjesëtarët e policisë.

Për RTV Dukagjinin, zyrtarë nga Policia e Kosovës kanë treguar se janë dy vetura të dëmtuara dhe një pjesë e shtëpisë, derisa janë duke vazhduar hetimet për llojin e mjetit shpërthyes dhe motivet e mundshme.

Lidhur me rastin ka reaguar edhe ndërmarrja publike “Trepça”.

“Ndërmarrja Trepça Sh.a njofton se mbrëmë gjatë mesnatës u sulmua me grantë dore Kryesusi i Bordit Mbikëqyrës të Ndërmarrjes Trepça Sh.A z.Bahri Hyseni . Për këtë incident është njoftuar Policia e Kosovës që janë duke u merrë me rastin. Nga ky shpërthim ka dëme të konsiderueshme materiale.”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika