Hidhet shorti i 1/8 të finales së Kupes sëKosovës në Futboll

Ndeshja mes Feronikeli -Trepça 79 dhe Prishtina-Dukagjini do të kenë fokusin kryesor të 1/8 së finales

Federata e Futbollit të Kosovës gjatë ditës së enjte ka hedhur shortin e 1/8 të finales së Kupës së Kosovës.

Skuadrat pjesëmarrëse të kësaj faze janë: Llapi, Ballkani, Liria, Prishtina, Dukagjini, Gjilani, Prizreni, Feronikeli ’74, Vushtrria, Vjosa, Flamurtari, Behari, A&N, Fushë Kosova, Malisheva, Trepça’89, raporton Portali Dukagjini.

Kampioni aktual i Kosovës, Ballkani fazën e grupeve nuk e ka shumë punë të vështirë pasi që do të ballafaqohet me skuadrën A&N, ndërsa Prishtina do të ndeshet me Dukagjinin.

Fituesi aktual i Kupës së Kosovës, Llapi do të përballet në udhëtim te Liria e Prizrenit që shkaktoi befasinë më të madhe duke eliminuar Dritën.

 

Çiftet komplete të 1/8 së finales
Flamurtari – Vushtrria
Malisheva – Fushë Kosova
Prishtina – Dukagjini
Ballkani – A&N
Feronikeli ’74 – Trepça’89
Liria – Llapi
Gjilani – Vjosa
Behari – Prizreni

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

FES të hënën publikon draft-statutin e Asociacionit

Fondacioni Friedrich Ebert (FES), të hënën e 30 janarit, do të prezantojë draft-statutin për “Asociacionin e Komunave në të cilat Komuniteti Serb i Kosovës...

Plagosja e nënës dhe vajzës në Fushë Kosovë – Si...

Një plagosje ndodhi të shtunën rreth orës 11:45 në rrugën ‘Besa Besë’ në Fushë Kosovë, ku nënë e bijë u plagosën nga një i...

Hetimet e para të IPK-së: Sabit Islami vdiq pasi plagosi...

Ndonëse ende nuk dihen shkaqet e plagosjes së dy grave në Fushë Kosovë, siç është raportuar gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë, i dyshuari...

Të fundit nga rubrika