“Historia e një familje të privilegjuar”, AAK-ja me video akuzon Qeverinë për punësime familjare

Kryeministri, Albin Kurti (foto shkëputur nga video e AAK-së në Facebook)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) i është kundërpërgjigjur më një video Vetëvendosjes dhe kryeministrit, Albin Kurti.

Në videon e titulluar “Historia e një familje të privilegjuar”, AAK-ja ka publikuar emrat e personave të afërt më pushtetin, që janë janë punësuar në institucione publike, duke e akuzuar Qeverinë për punësime familjare.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika