Historike: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2024”

Moldavi-Shqipëri 1:1, ky ishte rezultati përfundimtar i takimit, me Shqipërinë që bëhet kombëtarja e 11-të që siguron kualifikimin në Evropian dhe kjo një xhiro pa përfunduar cikli kualifikues

Tashmë nuk është vetëm ëndërr.

Kombëtarja Shqiptare është kualifikuar në “Euro 2024” Kuqezinjtë kanë dhuruar edhe një natë magjike për të arritur qëllimin e madh.

Golin e vetëm në këtë takim për mysafirët e shënoi Sokol Cikalleshi, në minutën e 25-të, nga pika e bardhë.

Skuadra e udhëhequr nga Sylvinho është lidere e grupit, me 16 pikë.

Ndeshjen e fundit, Shqipëria e zhvillon të hënën ndaj Ishujve Faroe, në “Air Albania”. Festa do të vazhdojë edhe në Shqipëri.