Historitë më të bukura të jetës së Ganimetes dhe Dardanit janë rreth veturave të tyre

Zgjedhja e një veture personale bazuar në preferencat tona mbetet një zgjidhje procesi i së cilës përbën një pjesë të historisë së jetës. Ashtu që kjo zgjidhje të jetë e përballueshme dhe efikase, është Auto Mita ajo që përkujdeset që zgjidhja jonë të jetë një e duhur

Një vend për të bërë zgjidhje bazuar në preferencat tona, pa dallim gjinie dhe moshe, ashtu që të pajiseni me veturë personale, është bërë padyshim Auto Mita.

Me kampanjën “10 vjet, mbi 300 kilometra rrugë!”, Auto Mita vazhdon të sjell histori të ndryshme të klientëve të kënaqur me kualitetin, shërbimet, sjelljen dhe besimin e ofruar.

Këtë herë, Auto Mita sjell dy histori fantastike me dy nga veturat më të shitura në 10 vjetët e fundit, atë të Dacia Stepaway dhe të Renault Clio.

Është Ganimete Restelica, e cila tregon rreth përvojës së saj me blerjen e veturës me servisim të përhershëm falas, veturë të cilën e vozit tash e dy vjet.

“Unë vozis Dacia që dy vite. Dacia-n e kam blerë me ofertën ‘servisim falas gjatë gjithë jetës’ në vitin 2020”, ka filluar Ganimetja historinë e saj.

“Që atëherë që shkoj për servisim veçse pijë kafe dhe pa e futur fare dorën në xhep, servisimi kryhet dhe sinqerisht jam e kënaqur jashtë mase”, përfundoi vozitësja e lumtur e Dacia-së, Sandero Stepway.

Krahas Restelicës, ka edhe plotë klinetë të tjerë të kënaqur e ndër ta, është edhe Dardani.

Clion, Dardani pohon ta ketë zgjedhur për dëshirën e tij dhe thotë se të njëjtën, e preferon shumë më shumë sesa brendet e tjera.

“Clion e kam zgjedh për qejfi, automatik edhe shumë më i pajisur se brendet e tjera…”.

Krahas kualitetit të veturës, e leverdisshme për të ka qenë edhe oferta me të cilën ai e ka blerë këtë veturë.

“Tash e sa vjet jam shumë i kënaqur me performancën dhe kualitetin…”, shtoi Dardani i cili thekson se kjo veturë ia përmbush të gjitha nevojat dhe se është shumë i kënaqur me të.

Historitë e tilla tregojnë shumë se si veturat e mira dhe cilësore ju drejtojnë në destinacione të ndryshme për të krijuar kujtimet më të bukura të jetës.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

Hill: Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Të fundit nga rubrika