Holanda shënon fitoren parë në Katar, mposht Senegalin 

Lojtarët e Holandës

Përfaqësuesja e Holandës ka mposhtur Senegalin me rezultat dy me zero, kështu duke shënuar fitoren e parë në botërorin “Katar 2022”.

Golin e epërsisë për Holandën, e ka shënuar sulmuesi i krahut, Codu Gakpo. Gakpo shënoi me kokë në minutën e 84-të pas harkimit të De Jongut. Klaassen shënoi në minutën fundit të lojës së rregull për të thelluar rezultatin për Holandë në 2 me 0.

Holanda është në grupin A së bashku me Ekuadorin Senegalin dhe nikoqirin e e këtij botërori Katarin.

Holanda dhe Ekuadori do të ndajnë pikët nga tri secila pas fitoreve në ndeshjet e para të këtij botërori.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika