“Homazh” – Babë e bir i kushtojnë muzikë emocionale dëshmorëve të lirisë

Në interpretim të jashtëzakonshëm, babë e bir, Ibrahim e Kushtrim Ajeti nga Podujeva, kanë sjellë një dedikim muzikor të prekshëm.

Njëri në piano, tjetri në violin, ata përmes tingujve heroik kanë përcjellë tek dëgjuesit ndjenjën heroike dhe atë të krenarisë për dëshmorët që u flijuan gjatë luftës së fundit në Kosovë.

“Homazh” – titullohet instrumentali i krijuar nga dyshja që vinë nga Sallabaja e Podujevës, të cilën mund ta dëgjoni në linkun e mëposhtëm.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika