Hoti: Gati për të miratuar një ligj të rëndësishëm për qytetarët

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se LDK është e gatshme të miratojë ligjin për Trustin pasi paraqet një ligj të rëndësishëm dhe në ndihmë të qytetarëve

Ilustrim

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shkruar një postim para seancës plenare të Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet për apo kundër Trustit.

Hoti ka theksuar se Lidhja Demokratike e Kosovës është gati për të miratuar Ligjin për Trustin në seancën e sotme.

Ndërsa, ka theksuar se miratimi i Trustit do të ndihmojë qytetarët në kohë krize sociale.

“Gati për seancë për të miratuar një ligj shumë të rëndësishëm për qytetarët, për t’i ndihmuar në këtë kohë krize sociale”, ka shkruar Hoti.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika