Hoti pas marrëveshjes së Ohrit: Më në fund po lëvizim drejt hapave konkret për zbardhjen e fatit të më të dashurve tanë

Djali i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti  ka thënë se fal aleatëve të Kosovës, u arritur që t’i imponohet Serbisë që bëjë zbardhjen e fatit të personave të zhdukur

Andin Hoti

Kryetar i Komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Andin Hoti dhe njëherësh djali i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti, ka reaguar pas dakordimit të ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për aneksin e zbatimit të planit evropian.

Hoti ka thënë se është duke shpresuar që pas 24 viteve “më në fund po lëvizim drejt hapave konkret për zbardhjen e fatit të më të dashurve tanë”.

Ndër tjera ai ka shtuar se fal aleatëve të Kosovës, u arrit që t’i imponohet Serbisë që të bëjë zbardhjen e fatit të personave të zhdukur.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të  Kryetarit të Komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Andin Hotit.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika