“House of the Dragon” fiton serialin më të mirë dramë në Golden Globes

Fitorja e vendos “House of the Dragon” përpara paraardhësit të tij, “Game of Thrones” , i cili në fakt nuk fitoi kurrë serialin më të mirë dramë, pavarësisht pesë nominimeve

“House of Dragon” ka fituar çmimin e “Serisë më të mirë Dramë” për sezonin e tij debutues, i cili filloi të transmetohej gushtin e vitit të kaluar, përcjell Rolling Stones.

Regjisori, Miguel Sapochnik u ngjit në skenë në Golden Globe Awards të martën së bashku me yjet e shfaqjes, Milly Alcock dhe Emma D’arcy për të pranuar trofeun.

“Siç mund ta shihni, ne nuk mendonim se do të fitonim kështu që unë nuk u përgatita,” tha Sapochnik. “Ju faleminderit shumë. Kjo është e mahnitshme”, tha ai gjersa kërkon duartrokitje për dy protagonistet, D’arcy dhe Alcock.

Publikohet posteri dhe të dhënat e shfaqjes së serialit të shumëpritur “House of the Dragon”

Sapochnik më pas falënderoi HBO-në që i besoi atij “me patën e tire të artë”. Fitorja e vendos “House of the Dragon” përpara paraardhësit të tij, “Game of Thrones” , i cili në fakt fitoi kurrë serialin më të mirë dramë – më shumë nuk pesë nominime.

I dha 200 vjet përpara ngjarjeve të Game of Thrones, House of the Dragon tregon historinë e Shtëpisë Targaryen, në një kohë kur Dragonët nuk ishin të vështirë për t’u gjetur.

Greg Yaitanes është regjisor dhe bashkë-prodhues ekzekutiv. Kompozitori i Game of Thrones dhe Westworld Ramin Djawadi shënoi serialin.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika