Hovenier pret në takim Osmanin, diskutojnë rreth avancimit të grave në Kosovë e më gjerë

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier në takim me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e ka falënderuar atë për ndarjen e përvojave dhe mendimeve në lidhje me avancimin e grave në Kosovë dhe më gjerë

Ambasadori i Shteteve të Bashkura të Amerikës në Kosovë (ShBA), Jeff Hovenier të hënën ka pritur në takim presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Përmes një postimi në Twitter, Hovenier ka falënderuar presidenten Osmani për ndarjen e përvojave dhe mendimeve në lidhje me avancimin e grave në Kosovë dhe më gjerë.

“Ishte një privilegj dhe një nder për të pritur në takim Vjosa Osmanin në Ambasadën e ShBA-së në Prishtinë sot për të folur me stafin tonë gjatë Muajit të Grave në histori. Faleminderit Presidentes Osmani për ndarjen e përvojave dhe mendimeve tuaja për punën që duhet të bëjmë për avancimin e grave në Kosovë dhe rreth botës”, ka shkruar Hovenier.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika