Hovenier pret në takim Osmanin, diskutojnë rreth avancimit të grave në Kosovë e më gjerë

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier në takim me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e ka falënderuar atë për ndarjen e përvojave dhe mendimeve në lidhje me avancimin e grave në Kosovë dhe më gjerë

Ambasadori i Shteteve të Bashkura të Amerikës në Kosovë (ShBA), Jeff Hovenier të hënën ka pritur në takim presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Përmes një postimi në Twitter, Hovenier ka falënderuar presidenten Osmani për ndarjen e përvojave dhe mendimeve në lidhje me avancimin e grave në Kosovë dhe më gjerë.

“Ishte një privilegj dhe një nder për të pritur në takim Vjosa Osmanin në Ambasadën e ShBA-së në Prishtinë sot për të folur me stafin tonë gjatë Muajit të Grave në histori. Faleminderit Presidentes Osmani për ndarjen e përvojave dhe mendimeve tuaja për punën që duhet të bëjmë për avancimin e grave në Kosovë dhe rreth botës”, ka shkruar Hovenier.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika