Hoxha: Asociacioni nuk është themeluar për shkak të dështimit të BE-së

“Asociacioni nuk është themeluar asnjëherë, sepse ka dështuar BE-ja, marrëveshja e vitit 2013 e nënshkruar nga Thaçi dhe 2015 nga Mustafa, ka pasur po ashtu një ombrelle të BE-së, e cila e nxite dialogun në mënyre që duke i kushtëzua palët me proces integrues, ne vitin 2015, 2016, BE-ja ka thënë nuk me me jua pa pjesë të BE-së dhe pastaj ka ra krejt procesi. BE-ja ka hequr dorë nga projekti i vet në vitin 2015, 2015 ndaj Ballkanit Perëndimor”, ka thënë Hoxha.

Analisti, Ylli Hoxha,

Analisti, Ylli Hoxha, ka thënë se mos zbatimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe ka ndodhë si shkak i dështimit të Bashkimit Evropian.

Sipas Hoxhës, BE-ja në vitet 2015 dhe 2016 nuk ka pas dëshirë që shtetet e Ballkanit Perëndimore t’i shohë në BE.

“Asociacioni nuk është themeluar asnjëherë, sepse ka dështuar BE-ja, marrëveshja e vitit 2013 e nënshkruar nga Thaçi dhe 2015 nga Mustafa, ka pasur po ashtu një ombrelle të BE-së, e cila e nxite dialogun në mënyre që duke i kushtëzua palët me proces integrues, ne vitin 2015, 2016, BE-ja ka thënë nuk me me jua pa pjesë të BE-së dhe pastaj ka ra krejt procesi. BE-ja ka hequr dorë nga projekti i vet në vitin 2015, 2015 ndaj Ballkanit Perëndimor”, ka thënë Hoxha.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika