Hoxha: Dukuria e pandëshkueshmërisë e shtrirë në të gjithë Kosovën

Analisti Ylli Hoxha e ka kundërshtuar Ramiz Shalën për, pretendimin që ka pandëshkueshmëri vetëm në Skenderaj, sepse sipas Hoxhës dukuria e pandëshkueshmërisë në Kosovë është e shtrirë gjithandej e më së shumti ndoshta në Prishtinë

Ylli Hoxha dhe Ramiz Shala në Debat Plus

Sa i përket pandëshkueshmërisë në Kosovë, analisti Ylli Hoxha u shpreh se nuk është  bërë asnjëherë një kualifikim i tillë, ai u shpreh se të gjithë janë njerëz të njejtë por, ekziston një deformim i relacionit me ligjin, e që sipas tij këtë e manifestoi edhe vetë Shala.

Hoxha në emisionin “Debat Plus” pranoi se Smakiqi konsiderohet si polic jo i mirë, dhe sipas tij Smakiqi mund të ketë ushtruar dhunë.

“Nuk e përjashtoj mundësinë që ai të jetë i dhunshëm, por në atë rast kanë qenë edhe disa policë, a janë edhe ata të përfshirë, sepse edhe një polic tjetër ka gjuajtur me sprej” duke iu drejtuar Shalës se “a janë edhe ata kriminelë?”

Sipas Hoxhës, një gjeneral si Lushtaku i cili ka merita nuk i takon që të dalë në 12 të natës në vend të ngjarjes, edhe nëse i dënohet djali apo nëse i goditet me shuplakë por duhet që të padisë policin në fjalë në inspektorat.

“Nëse Lushtaku mendon që mund të intervenojë aty dhe të bëjë ligjin aty për aty me Smakiqin atëherë keni problem me të kuptuarit e ligjit dhe të kuptuarit e shtetit,” u shpreh analisti Yll Hoxha.

Ndër të tjera Hoxha shtoi se aty kanë hyrë anëtarë të familjes në konflikt.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika