Hoxha: E shoh si betejë të vështirë të Qeverisë Kurti për të ndalur themelimin e Asociacionit

Analisti Ylli Hoxha ka thënë se “Se nëse Serbia e pranon, nuk ndryshon cilësia e planit, por rritet serioziteti i tij dhe presioni i Bashkësisë Evropiane që do të bie mbi ne”

Analisti Ylli Hoxha ka thënë se është i sigurtë që Serbia është duke shkuar drejt pranimit  të planit franko-gjerman.

“Se nëse Serbia e pranon, nuk ndryshon cilësia e planit, por rritet serioziteti i tij dhe presioni i Bashkësisë Evropiane që do të bie mbi ne”, ka thënë Hoxha.

Hoxha në “Debat Plus” ka thënë se pret që çështja e Asociacionit që nga nesër të jetë “çështje e madhe”.

Tutje ai ka thënë se e sheh si betejë shumë të vështirë të Qeverisë Kurti për të ndalur themelimin e Asociacionit.

“Derisa Serbia deri dje nuk ka pasur qëndrim pozitiv karshi planit franko-gjerman, ti ke pas një argument shumë të fort për të thënë se Asocicioni nuk guxon të filloj të zbatohet pa pasur një përfundim të tillë”, ka shtuar Hoxha.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika