Hoxha: S’ka fituar futbolli, Anglia dha golin vendimtar pasi Holanda ia lejoi hapësirën

Asdren Hoxha ka theksuar se fitorja e Anglisë në gjysmëfinalen e kampionatit evropian nuk ishte vetëm rezultat i lojës së mirë të anglezëve, por edhe i hapësirës që Holanda u kishte lejuar taktikisht.

“Nuk ka fituar futbolli, Anglia ka luajtur sot lojën më të mirë në kampionat për shkak se Holanda ia ka leju, i ka dhënë hapësirën me lu futboll. Këtë e ka bërë qëllimisht trajneri taktiksiht për me filluar diku prej minutës së 70-të. Bash atëherë kur priti Holanda të realizojë gol ishte e kundërta për atë futbolli është i padrejtë këto janë ligjet që kalkulimet nuk vie në shprehje,” ka thënë Hoxha.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika