Hoxha: Strategjia e komunikimit të LVV-së po funksionon

Dibran Hoxha, ka deklaruar se videot e publikuara nga LVV-ja, janë duke pasur sukses në debatin publik

Dibran Hoxha, ORCA

Aktivisti i ORCA-s, Dibran Hoxha,  ka thënë se videot e publikuara nga Lëvizja Vetëvendosje janë propagandistike, dhe se po tentojnë që mospunën e tyre ta arsyetojnë në këtë mënyrë.

Por, sipas tij kjo mënyrë e komunikimit të LVV-së, është duke pasur sukses.

“Strategjia e komunikimit të LVV-së po duket se po funksionon, jo për efektet apo mospuna, po  për efektin propagandistik për me u përfol, dhe ne jemi duke e bërë vazhdimisht”, ka thënë ai.

“Nuk ka mundësi, që një parti politike që udhëheq me shtetin të dalë në fushatë elektorale, dhe tu thotë elektoratit, ne nuk kemi punu fort por a e keni pa çfarë kanë bërë para katër vjetëve”, ka vijuar Hoxha.

Hoxha, po ashtu ka folur edhe për punët e qeverive të kaluara, duke thënë se ka pasur keqpërdorime sidomos në ndërtimin e autostradave, ku sipas tij janë keqpërdorur miliona euro.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika