Hidhet poshtë mocioni i mbrojtjes së Pjetër Shalës për rrëzimin e akuzës për vrasje të paligjshme

Pjeter Shala

Gjykata Speciale ka hedhur poshtë mocionin e mbrojtjes së Pjetër Shalës për rrëzimin e akuzës për vrasje të paligjshme (pika 4) në aktakuzë, në bazë të rregullës 130 të Rregullores së Procedurës dhe të Provave të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK).

Ky vendim është marrë nga trupi gjykues i kësaj çështjeje më 15 shtator është bërë e ditur në faqen zyrtare të DhSK-së, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Në këtë mënyrë, gjykimi në këtë çështje do të vazhdojë më 20 shtator në orën 09:30, ku do të nisë paraqitja e provave nga mbrojtja./BetimiperDrejtesi

Shija e redaktorit

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Botim i ri edukativ – “Shprehi të mira, fëmijë të...

Në kuadër të lëndës me zgjedhje “Edukimi për shëndetin”, klasat e dyta, nga viti shkollor 2024/25, do të kenë në bankat shkollore librin "Shprehi...

Të fundit nga rubrika