Humb jetën një 50-vjeçar në Mitrovicë, dyshohet se ra nga lartësia e urës

Një 50-vjeçar ka vdekur të mërkurën në Mitrovicë, pasi dyshohet se ka rënë nga lartësia e urës

Policia e Kosovës

Një 50-vjeçar ka vdekur të mërkurën e 26 korrikut, pasi dyshohet të ketë rënë nga lartësia e një ure në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë.

Lajmin e ka konfirmuar për Portalin Dukagjini, zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti.

Zahiti ka thënë se trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML).

Rasti vazhdon të jetë nën hetim.

“Sot, rreth orës 13:30 është raportuar se në rrugën ‘ Dëshmorët e Kombit” në  Mitrovicë, si pasoj e rënies nga lartësia e urës ka humbur jetën viktima mashkull/kosovar rreth 50 vjeçar. Hetuesit policor kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të rastit. Me urdhër prokurorit trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në përgjigje.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika