Humb jetën një foshnjë tremuajshe në Gjakovë, policia nis hetimet

"Nga Spitali i Gjakovës është informuar se një foshnje tre muajsh është sjell pa shenja jete. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës femër kosovare është dërguar në IML për obduksion", thuhet në raport

Policia e Kosovës ka njoftuar se një foshnjë tremuajshe është dërguar pa shenja jete në Spitalin e Gjakovës.

Në raportin 24-orësh bëhet e ditur se me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) për obduksion.

Rasti është inicuar si “Hetim i vdekjes”.

“Nga Spitali i Gjakovës është informuar se një foshnje tre muajsh është sjell pa shenja jete. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës femër kosovare është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika