Humb jetën një person, u godit nga një veturë në Veternik

Një këmbësor ka humbur jetën pasi është goditur nga një veturë në Veternik. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje, ndërsa shoferi është shoqëruar në stacion policor

Ilustrim

Një person ka humbur jetën si pasojë e goditjes që ka marrë nga një veturë në Veternik.

Këtë e ka konfirmuar për Portalin Dukagjini, zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka bërë të ditur se në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një këmbësor dhe një automjet në lëvizje.

Vdekjen e këmbësorit e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje, ndërsa shoferi është shoqëruar në stacion policor.

Rasti vazhdon të jetë nën hetim.

“Sot, rreth orës 14:30, kemi pranuar informatën se në lagjen Veternik, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident, kanë qenë të përfshirë, një këmbësor dhe një automjet në lëvizje. Si pasojë e aksidentit, lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori, i cili nuk ka arritur t’i përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë . Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Aktualisht, policia ka nisur një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë çuar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasësi i automjetit është shoqëruar në stacion policor”, ka thënë Ahmeti.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika