Hyseni: Vitin e kaluar e kemi shpenzuar mbi 90 për qind buxhetin

Alban Hyseni, kryetar i komunes se Gjilanit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, i ka mohuar kritikat se i tepron buxheti vit për vit.

Ai në “Debat Plus” tha se në vitin 2022 ka pasur shpenzime kapitale rreth 98 për qind.

Sipas tij, për vitin e kaluar ka pasur shpenzime mbi 90 për qind për shpenzime kapitale në komunën që ai drejton.

“Në vitin 2022 jemi 98% për shpenzime kapitale, në 2023 jemi 70%, si total buxhetin e  kemi harxhu mbi 90% vitin e kaluar”, tha ai.

Hyseni u shpreh se nga qeverisjet e kaluara komunale i kanë trashëguar rreth 26 milionë euro borxhe.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika