“I dirigjuar nga Beogradi”, Arifi i reagon Sinanit: Janë shpifje të zonjës së dëshmuar shpifëse

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi

Këshilltarja politike e kryeministrit të Kosovës për Luginë të Preshevës, Ardita Sinani, gjatë ditës së diel e ka akuzuar kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifin, për bashkëpunim me Listën Serbe dhe se “është i dirigjuar nga Beogradi, respektivisht, Vuçiqi”.

Më tej, Sinani ka thënë se Arfi ka “guxim” të çirret ndaj institucioneve të Republikës së Kosovës e Shqipërisë, e nuk guxon të thotë asnjë fjalë për shefin e BIA që Thesari shtetëror amerikan i shpall sanksione”.

“Mbase do të dalin në pah edhe marrëveshjet e errëta me Listën serbe, grupacion politik që dihet botërisht që vendimet politike për të qenë apo jo të përfshirë në ndonjë akrobacion të tillë si ky i sotshmi, i merr nga qendra në Beograd. Gjegjësisht nga Aleksandër Vuçiqi. Mbase edhe do të kuptohet nga të gjithë, pse një grupacion politik shqiptar në Preshevë, i quajtur nga Shqiprim Arifi, PATERICË, duhej të ishte pjesë edhe e këtij turpi si ky i sotshmi”, ka shkruar Sinani në Facebook.

Për këto deklarime ka reaguar vetë Arifi, i cili i ka cilësuar si shpifje të “të zonjës së dëshmuar shpifëse”.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika