I dyshuari për vrasjen e Ivanoviqit lirohet nga paraburgimi

I dyshuari me inicialet M.M. për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq, është liruar nga paraburgimi. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Miodrag Bërklaç

Politikani, Oliver Ivanoviq

I dyshuari me inicialet M.M. për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq, është liruar nga paraburgimi.

Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Miodrag Bërklaç.

“Pas pesë muajsh paraburgim, me vendim të gjyqtarit për procedurë paraprake është liruar nga paraburgimi. Ai tani është në banesën e tij në Leposaviq me familjen e tij”, ka thënë ai.

Ai ka bërë të ditur se është i ndërruar nga masa e paraburgimit, në paraqitje në polici dy herë në javë.

M.M. akuzohet se është i lidhur drejtpërdrejt me grupin që i ka marrë jetën Ivanoviqit dhe se është pjesë e grupit të organizuar kriminal që kryen aktivitete në veri.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika