Ibrahimoviç për Ligue 1: Edhe sikur të kesh Mbappe, Neymar, Messi, nuk të ndihmon, sepse nuk ke Zot

Sulmuesi suedez me prejardhje boshnjake, Zlatan Ibrahimoviç, në një intervistë për Canal+ ka thënë se gjithçka po shkon poshtë në Ligue 1 në Francë që nga largimi i tij ng kjo ligë

Zlatan Ibrahimoviç

Zlatan Ibrahimovic ka pohuar se nuk ka “asgjë për të folur” në Ligue 1 që kur u largua nga divizioni i lartë i Francës.

Sulmuesi i AC Milan luajti në Francë midis 2012 dhe 2016 për kampionët aktual PSG , duke fituar katër tituj radhazi të ligës përpara se të largohej për Manchester United .

Duke folur për Canal+, 41-vjeçari këmbënguli se ‘gjithçka po shkon poshtë’ në ligë për shkak të largimit të tij, pavarësisht se divizioni mburret me disa nga lojtarët më të mirë në futbollin botëror, shkruan Daily Mail.

“Që kur u largova nga Franca, gjithçka po shkon poshtë, ata nuk kanë çfarë të flasin më në Francë”, tha ai.

“Franca ka nevojë për mua, unë nuk kam nevojë për Francën. Edhe sikur të kesh Mbappe, Neymar, Messi, nuk të ndihmon, sepse nuk ke Zot’.

Ylli suedez ka qenë i njohur gjatë gjithë karrierës së tij për besimin e tij ndaj aftësive të tij, duke iu referuar rregullisht vetes si “Zot” pasi ka pasur sukses relativ kudo që ka luajtur.

Ai shkëlqeu në Itali, Spanjë dhe Angli, si dhe në Francë – ku shënoi 149 gola në 165 ndeshje për Les Parisiens – dhe tani është duke e mbyllur karrierën e tij me Milanin, aktualisht është jashtë i lënduar pasi prishi ACL sezonin e kaluar.

Ai u përball me pyetjet e daljes në pension pasi pësoi dëmtimin, por këmbënguli se do të vazhdojë të luajë kur të kthehet në formë, duke shtuar se ai luajti pa ACL për gjashtë muaj.

Gjuri i fryrë për gjashtë muaj. Unë kam qenë në gjendje të stërvitem me ekipin vetëm 10 herë në gjashtë muajt e fundit”, tha ai

Mori më shumë se 20 injeksione në gjashtë muaj.

‘Ilaçe kundër dhimbjeve çdo ditë për gjashtë muaj. Mezi flinte për gjashtë muaj për shkak të dhimbjes. Asnjëherë nuk kam vuajtur kaq shumë brenda dhe jashtë fushës

‘Do te kthehem shpejt. Nuk do të dal në pension, po kthehem dhe nuk do të dorëzohem’.

Ibrahimovic luajti përmes dhimbjes për të ndihmuar Milanin të fitonte Serie A sezonin e kaluar përpara se t’i nënshtrohej një operacioni që rrezikoi karrierën e tij.

Ai pritet të rikthehet në lojë në janar pas nënshkrimit të kontratës së re me Milanin verën e kaluar.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika