Ibrahimoviç vazhdon kontratën me Ac Milan

Zlatan Ibrahimoviç, futbollisti profesionist suedez ka vazhduar kontratën e tij edhe për një vit tjetër me Milanin, pavarësisht se është duke u rehabilituar, pas operacionit në gju

Zlatan Ibrahimovic, vazhdon kontratën me Ac Milan

Zlatan Ibrahimoviç, profesionisti suedez i cili luan për skuadrën kombëtare, Ac Milan ka rinënshkruar kontratën me Ac Milan edhe pse po përballet me rehabilitimin pas operacionit në gju.

Pas fitimit të titullit të Serie A, në fund të muajit maj, Ibrahimoviç u përball me një procedurë të vështirë në gjurin e tij, për të riparuar dëmtimin e shkaktuar nga një dëmtim i mëparshëm i ligamentit.

40-vjeçari pritet të mungojë deri në tetë muaj, dhe ka gjasa të jetë në formë në gjysmën e sezonit 2022-2023, sidoçoftë Milan ka konfirmuar se suedezi që ka shënuar tetë gola gjatë sezonit të kaluar, do të zgjasë qëndrimin e tij në San Siro.

“AC Milan është i kënaqur të njoftojë rinovimin e kontratës së Zlatan Ibrahimovic deri më 30 qershor 2023”, thuhet në një deklaratë të klubit.

Lajmi për rinovimin e kontratës së Zlatan Ibrahimoviç, është bërë i ditur edhe nga gazetari italian i sportit, Fabrizio Romano përmes postimeve në rrjetet sociale.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika