Iku nga vendngjarja pasi shkaktoi aksidentin, arrestohet i dyshuari

Përmes një komunikate për media, Policia e Kosovës ka njoftuar se ndonëse e njëjta ishte informuar për një vetaksident trafiku, me të arritur në vendngjarje është kuptuar se në këtë aksident ishin të përfshira dy automjete. I dyshuari ishte larguar nga vendngjarja dhe i njëjti, është arrestuar nga policia të martën

Ilustrim

Është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari që ishte larguar nga vendngjarja e një aksidenti në fshatin Jashanicë të Klinës, aksident ky nga i cili vdiq një person.

Përmes një komunikate për media, Policia e Kosovës ka njoftuar se ndonëse e njëjta ishte informuar për një vetaksident trafiku, me të arritur në vendngjarje është kuptuar se në këtë aksident ishin të përfshira dy automjete.

“Me të arritur në vendngjarje është kuptuar se në këtë aksident ishin të përfshira dy automjete. Deri te aksidenti ka ardhur deri sa i dyshuari ishte duke qarkulluar ne rrugën Skenderaj-Klinё, i njëjti godet veturën e viktimës duke i shkaktuar  lëndime tё rënda trupore dhe si pasoj e lëndimeve viktima pasi dërgohet ne QKMF-Klinё, nga ekipi mjekësor ёshtё konstatuar vdekja e viktimёs”, thuhet në komunikatë gjersa theksohet se i dyshuari ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Krahas kësaj, Policia e Kosovës ka njoftuar se të martën, ёshtё arritur të identifikohet dhe arrestohet i dyshuari me incinialet A.D, i lindur më 2002.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Serbia gjobitet nga FIFA për Kosovën

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike të  bëra në kuadër të Kupës së Botës që po...

Të fundit nga rubrika