Ilir Meta paraqitet në Prokurorinë e Posaçme SPAK 

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, paraqitet para SPAK-ut, ku do të pyetet rreth çështjes CEZ-DIA. Nga ana tjetër, Meta e quan këtë çështje si "telenovelë" që është gjykuar disa herë

Ish-presidenti i Shqipërisë Ilir Meta

Ish-presidenti i Shqipërisë, njëherit kryetar i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është paraqitur mëngjesin e së mërkurës së 8 nëntorit në Strukturën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar(SPAK).

Burime nga Tirana bëjnë me dije se ish-presidenti do të pyetet rreth çështjes CEZ-DIA.

“Jam thirrur për telenovelën CEZ-DIA, është një telenovelë që është gjykuar nja dy herë, që është rihapur për rastin konkret në dhjetor 2019 nga një kallëzues i rremë që është dënuar 2 herë për shpifje dhe një herë për dhunë në familje”, tha Meta për gazetarin Eni Ferhati.

Në një deklaratë për mediat disa ditë më parë, Meta ishte shprehur se Partia e Lirisë dhe funksionarët e saj kanë qenë të hapur për çdo hetim dhe se ai personalisht do të paraqitet pranë organit të akuzës sa herë ta thërrasin, raporton euronews.al.

Prokurorinë e Posaçme SPAK merret me figurat e larta politike të Shqipërisë dhe i heton këta të fundit për veprime të ndryshme kriminale.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika