Ingrida Simonyte: Asnjë fjalë nuk mund të përshkruajë atë që pashë këtu

Denys Shmyhal, kryeministri i Ukrainës, është takuar me homologen lituaneze, Ingrida Simonyte në Borodianka, më saktësisht, afër rrënojave të këtij qyteti afër Kievit.

Përmes platformës Twitter, Simonyte kishte thënë se asnjë fjalë nuk do mund t’a përshkruante atë që kishte parë.

Sa i përket situatës në Borodianka, Volodymyr Zelensky, presidenti i Ukrainës, tha se situata në Bucha nuk ishte “asgjë” para asaj në Borodianka.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika