Iseni: Opozita në Maqedoni s’kanë identitet, thirren vetëm te Albin Kurti

Analisti politik, Xhenur Iseni, ka thënë se opozita në Maqedoni të Veriut përveç që thirret te Albin Kurti nuk kanë identitet

Analisti politik, Xhenur Iseni

Analisti politik, Xhenur Iseni, ka thënë në “Debat Plus”, se opozita në Maqedoni të Veriut, nuk kanë prijës dhe as identitet dhe se thirren vetëm te Albin Kurti.

Kurti sipas tij e përdor opozitën si sondazh se sa peshon ideologjia e tij jashtë kufijve të Kosovës.

“Realisht, opozita shqiptare nuk kanë prijës.  S’kanë identitet, thirren te albin Kurti. Kurti e përdor opozitën si një lloj sondazhi se sa peshon ideologjia e tij jashtë kufijve shqiptare. Këtu Kurti nuk humb asgjë, humbin liderët e opozitës. Sulmi i vazhdueshëm i Mickovsit te BDI, është se ai sheh rrezik te BDI jo te opozita”, tha ai.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika