Ish-Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri akuzohet për 3.7 milionë euro ryshfet

Tashmë mbi ish-Ministrin e Mbrojtjes, Lefter Kokën janë dy masa me ‘'arrest me burg’' për inceneratorët e Fierit dhe Elbasanit, ndërsa Prokuroria e Posaçme SPAK pretendon se Lefter Koka ka përfituar përmes ryshfetit 1.2 milionë euro për ndërtimin e inceneratorit të Fierit

Ish-ministri Koka akuzohet se për ndërtimin e inceneratorit të Elbasanit ka marrë ryshfet 3.7 milionë euro.

Gjykata e Posaçme e Apelit në Shqipëri la në fuqi masën “arrest me burg” për ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka.

Apeli i Posaçëm ka refuzuar një masë më të lehtë për ish-ministrin për çështjen e inceneratorit të Fierit.

Lefter Koka

Tashmë mbi ish-Ministrin e Mbrojtjes, Lefter Kokën janë dy masa me ‘’arrest me burg’’ për inceneratorët e Fierit dhe Elbasanit.

Ai ka kërkuar masë më të butë sigurie me pretendimin se ka respektuar ligjin, po ashtu nuk ka kryer asnjë shkelje gjatë dhënies me koncension për ndërtimin e inceneratorit, transmeton “Telegrafi”.

Nga ana tjetër, Prokuroria e Posaçme SPAK pretendon se Lefter Koka ka përfituar përmes ryshfetit 1.2 milionë euro për ndërtimin e inceneratorit të Fierit, e për këtë është caktuar masa e sigurisë “arrest me burg”.

Prokuroria e Posaçme SPAK

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika