Ishte duke marrë trajtim mjekësor, vdes gruaja në QKUK

Një grua ka vdekur të shtunën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), derisa ishte duke marrë trajtim mjekësor

Fotoilustrim

Një grua ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), derisa ishte duke marrë trajtim mjekësor.

Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se rasti ka ndodhur të shtunën e 21 janarit. Gruaja që ishte duke marrë trajtim kishte qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkaq, theksohet se trupi i pajetë me vendim të prokurorit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) për obduksion.

“Më 21.01.2023, lidhur me rastin është raportuar se e dyshuara femër kosovare, cila ishte në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ishte duke u trajtuar në QKUK, sot ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për Obduksion”, thuhet në raportin e PK-së.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika